حاميان مالي جامعه دامپزشكي حيوانات كوچك

(ISAVA)

Overview

Iranian Small animal Veterinary Association (ISAVA) founded in 2005 with the accreditation of government’s Interior ministry. The main purposes of this non-governmental organization is to establish a better relationship between small animal practitioners, improving the quality of companion animal medicine, and playing an effective role in facing the issues and problems of this field of veterinary practice

We have over 200 members by the end of 2014 and we are a member of the international community of small animal association called World Small Animal Veterinary Association (WSAVA) with the web address of www.wsava.org . Our registration information in this International community can be observed in www.wsava.org/association/isava

Board meetings are held on a monthly basis to review the issues of the community members, pet clinics and hospitals, pharmacies and other related companies

آمار بازدید سایت

كاربران آنلاين
بازدید امروز
بازديد ديروز
بازديد هفته گذشته
بازديد ماه گذشته
بازدید کل
بیشترین بازدید

پوستر

  • سومین سمینار قلب در دام های کوچک||||5093||||پوستر کنگره ها

لطفا ثبت نام کنید

از تمامی اعضا و همکاران محترم صمیمانه تقاضا می شود جهت بروز رسانی اطلاعات در سامانه جدید جامعه دامپزشکی حیوانات کوچک ، فرم ثبت نام را پر کرده و شماره عضویت جدید را دریافت فرمایید.
با تشکر فراوان


 *    فرم ثبت نام    *

تبلیغات----------------------------به نام خدا

با توجه به اخبار منتشره پیرامون دستگیری تعدادی از هموطنان عزیزمان به دلیل همراه داشتن حیوان خانگی، جامعه دامپزشکی حیوانات کوچک به عنوان مرتبط ترین تشکل صنفی در این زمینه، بر خود لازم می داند نکاتی را جهت روشن تر شدن ابعاد این موضوع به اطلاع برساند:
واقعیت این است که جامعه انسانی در ایران با موارد و مسایلی روبروست که شاید تا دهه گذشته نیز به عنوان دغدغه مطرح نمی شده اند ولی امروزه به عنوان واقعیتی مهم و غیر قابل انکار باید مورد واکاوی قرار گیرد که نگهداری از حیوانات خانگی یکی از این موارد است.
البته ایرانیان از دیرباز رابطه خوبی با حیوانات به واسطه رفع نیازهای اولیه مثل خوراک و نیروی کار و حیواناتی مانند سگ به عنوان همراه و نگهبان، داشته اند، اما امروزه نگهداری از حیوانات خصوصا در محیط های شهری به دلایل دیگری نیز انجام می گیرد، از جمله استفاده از سگ ها در امداد رسانی، نیروهای نظامی و انتظامی، پلیس مواد مخدر، کمک به درمان بسیاری از اختلالات رفتاری و موارد مشابه که برای همگان واضح و مشخص است. اما بعد دیگری نبز در این زمینه وجود دارد که گویا عامدانه مغفول مانده است و آن نگهداری از حیوانات به دلایل مختلف عاطفی است.
امروزه ایرانیان بسیاری حیوانات را به جهت محبت بی دریغی که از آنها دریافت می کنند و همچنین رابطه بسیار نزدیک عاطفی با آنها دارند نگهداری می کنند. این مهربانان حیوانات خانگی خود را جزیی از زندگی شان می دانند و با کمی اغراق آنها را عضوی از اعضای خانواده خود می پندارند و چه زیباست این نوع نگاه! و چه نازیباست نگاهی که محبت به حیوانات را تقبیح می کند.
شاید دیگر وقت آن رسیده که الگوهای شکست خورده مدیریتی که قائم بر پاک کردن صورت مسائل و نادیده گرفتن واقعیات است را دور بریزیم و الگوهای صحیح و کارآمد مدیریتی را جایگزین آن کنیم. با دیدگاه درست به این موضوع، حیوانات نیز مانند ما ساکن زمین هستند و حق استفاده از نعمات خداوندی را دارند و به جرم انسان نبودن! نمی توان آنها را از حقوقشان محروم کرد، آنها نیز مانند ما نیازمند محیطی برای زندگی، خوراکی برای خوردن و مراقبت های پزشکی هستند.
حال اگر گفته شود کسی حق ندارد حیوان خانگی خود را از منزل خارج کند، معنایی جز پاک کردن صورت مسئله ندارد و کوه مشکلاتی که به تبع آن ایجاد خواهد شد را چه کسی پاسخ خواهد داد؟ آیا به این فکر شده است که حیوانات خانگی نیاز به معاینات پزشکی دارند و در صورت خارج نشدن از منزل چگونه نزد پزشک برده شوند؟ عواقب سنگین مسائل مربوط به بهداشت عمومی ناشی از این مشکل را چه کسی پاسخ گو خواهد بود؟ آیا به این توجه شده که جدا کردن حیوان خانگی از صاحب آنها چه آسیب های عظیم روحی و روانی به خانواده تحمیل می کند؟ حال ظلمی که به حیوان مظلوم و بی گناه می رود، بماند.
در این نوشتار، بحث بر سر قانون نیست چرا که قوانین در این زمینه به مانند بسیاری از قوانین دیگر به قدری کلی و مبهم است که با برداشت سخت گیرانه می توان همه را متهم و مجرم شناخت یا با کمی تسامح همه را شهروندانی محترم به حساب آورد، بلکه بحث بر سر نوع نگاهیست که فرهنگ طبیعت دوستی، بهداشت عمومی و سلامت جامعه را هدف قرار داده است. و در آخر اینکه آیا بهتر آن نیست که به جای ندیدن و حذف صورت مسئله، واقعیات را ببینیم و آن را قانونمند کنیم. می توان با وضع قوانین منطقی و کارآمد و نظام مند کردن شرایط نگهداری از حیوانات خانگی، جامعه ای سالم و با نشاط داشته باشیم. مبارزه فیزیکی با داشتن تجهیزات ماهواره علی رغم داشتن قانون مدون برای آن در طول 25 سال گذشته و میزان موفقیت در این امر، سالیان سال مبارزه با ویدیو و... هنوز به خاطرمان هست! آزموده را ازمودن خطاست.

دريافت فايل