حاميان مالي جامعه دامپزشكي حيوانات كوچك

(ISAVA)

Overview

Iranian Small animal Veterinary Association (ISAVA) founded in 2005 with the accreditation of government’s Interior ministry. The main purposes of this non-governmental organization is to establish a better relationship between small animal practitioners, improving the quality of companion animal medicine, and playing an effective role in facing the issues and problems of this field of veterinary practice

We have over 200 members by the end of 2014 and we are a member of the international community of small animal association called World Small Animal Veterinary Association (WSAVA) with the web address of www.wsava.org . Our registration information in this International community can be observed in www.wsava.org/association/isava

Board meetings are held on a monthly basis to review the issues of the community members, pet clinics and hospitals, pharmacies and other related companies

آمار بازدید سایت

كاربران آنلاين
بازدید امروز
بازديد ديروز
بازديد هفته گذشته
بازديد ماه گذشته
بازدید کل
بیشترین بازدید

پوستر

  • سومین سمینار قلب در دام های کوچک||||5093||||پوستر کنگره ها

لطفا ثبت نام کنید

از تمامی اعضا و همکاران محترم صمیمانه تقاضا می شود جهت بروز رسانی اطلاعات در سامانه جدید جامعه دامپزشکی حیوانات کوچک ، فرم ثبت نام را پر کرده و شماره عضویت جدید را دریافت فرمایید.
با تشکر فراوان


 *    فرم ثبت نام    *

تبلیغات----------------------------

به نام خرد

اخیرا فیلمهایی با مضمون کشتن سگهای بی سرپرست و به اصطلاح ولگرد در فضای مجازی منتشر شده که با کمی تامل میتوان نکات بسیاری را دراین گونه فیلمها مورد بررسی قرار داد.

میزان آزاردهندگی فیلمها به حدیست که شاید هر انسانی قادر به تماشای آن نباشد و این خود نشان از آن دارد که خلع ید کمترین عکس العمل ممکن نسبت افراد دخیل در این پروژه است. عاملین این اتفاق قطعا باید از لحاظ سلامت روان مورد ارزیابی قرار گیرند، چون شخصی که میتواند بدون توجه به ضجه های حیوانات بی پناه چنان جنایاتی را رقم بزند، قطعا می‌تواند برای جامعه انسانی نیز فردی خطرناک محسوب گردد. البته نکات ریز و درشت دیگری نیز در این گونه فیلمها قابل بررسیست و از لحاظ جامعه شناختی و روانشناسی عمومی بسیار حائز اهمیت است که واکاوی آنها را به متخصصین آن حوزه ها وامیگذاریم.‌ جامعه دامپزشکی حیوانات کوچک در حوزه تخصصی خود به بررسی این موضوع خواهد پرداخت.

اینگونه اتفاقات در سالهای اخیر بارها تکرار شده و بی شک موارد بسیار دیگری نیز به وقوع پیوسته و میپیوندد که فیلمی از آنها منتشر نمیشود. پس فارغ از اینکه این فیلم متعلق به چه تاریخیست باید با موضوع به شیوه ای درست و منطقی برخورد کرد. بی تردید ایران اولین کشوری نیست که با پدیده سگهای پرسه زن و بی سرپرست در محیطهای شهری مواجه است و کشورهای بسیاری از سالیان گذشته با این معضل دست و پنجه نرم کرده و با کسب تجربیات مختلف در طول زمان امروزه به راه حلهای علمی و کاملا انسانی دست یافته اند. بنابراین به هیچ عنوان نیاز نیست که مسئولین طبق روال همیشگی چرخ را دوباره و دوباره از ابتدا اختراع کنند!

جامعه دامپزشکی حیوانات کوچک بارها طی جلسات مختلف در شورای شهر آمادگی خود را جهت یاری رسانی و حتی مشارکت در مدیریت این پروژه اعلام داشته است تا با روشهای علمی و تخصصی و بر پایه علم روز دامپزشکی به شکل ریشه ای به این معضل خاتمه دهد. با رویکرد صحیح مدیریتی می‌توان با ایجاد پروتکلی واحد و انسانی و بر اساس تجربیات موفق بین المللی برای برخورد با این مشکل، این موضوع را طوری ساماندهی کرد که دیگر شاهد چنین صحنه های دلخراش و غیرانسانی نباشیم.

امیدواریم این موضوع نیز با فروکش کردن موقتی اعتراضات به فراموشی سپرده نشود که این شیوه مدیریت بحران در کشور متاسفانه امریست رایج! به راحتی قابل پیش بینی است که با ادامه این روند دیری نخواهد گذشت که فیلم دیگری منتشر میشود و این سیکل معیوب دوباره تکرار میگردد. به امید خرد.


جامعه دامپزشکی حیوانات کوچک