حاميان مالي جامعه دامپزشكي حيوانات كوچك

(ISAVA)

Overview

Iranian Small animal Veterinary Association (ISAVA) founded in 2005 with the accreditation of government’s Interior ministry. The main purposes of this non-governmental organization is to establish a better relationship between small animal practitioners, improving the quality of companion animal medicine, and playing an effective role in facing the issues and problems of this field of veterinary practice

We have over 200 members by the end of 2014 and we are a member of the international community of small animal association called World Small Animal Veterinary Association (WSAVA) with the web address of www.wsava.org . Our registration information in this International community can be observed in www.wsava.org/association/isava

Board meetings are held on a monthly basis to review the issues of the community members, pet clinics and hospitals, pharmacies and other related companies

آمار بازدید سایت

كاربران آنلاين
بازدید امروز
بازديد ديروز
بازديد هفته گذشته
بازديد ماه گذشته
بازدید کل
بیشترین بازدید

پوستر

  • سومین سمینار قلب در دام های کوچک||||5093||||پوستر کنگره ها

لطفا ثبت نام کنید

از تمامی اعضا و همکاران محترم صمیمانه تقاضا می شود جهت بروز رسانی اطلاعات در سامانه جدید جامعه دامپزشکی حیوانات کوچک ، فرم ثبت نام را پر کرده و شماره عضویت جدید را دریافت فرمایید.
با تشکر فراوان


 *    فرم ثبت نام    *

تبلیغات----------------------------


به نام خدا 

جای بسی تاسف است که یک عضو هییت علمی دانشگاه، آن هم دانشگاه معتبری مثل دانشگاه شهید بهشتی، اینگونه غیر مسئولانه در رابطه با یک مسئله کاملا علمی صحبت کند!

 آلودگی در سگ ها در صورت خوردن اعضای حیوانی آلوده به کیست هیداتیک اتفاق می افتد. حال سئوال اینجاست که این عضو آلوده چگونه در اختیار سگ خانگی قرار گرفته است!

گوسفندهای کشتاری در کشتارگاه کاملا مورد بررسی قرار می گیرند و بعد عرضه می شوند و احتمال آلودگی گوشت آنها در حد صفر است( برای مطالعه بیشتر، به کتاب بازرسی گوشت، استاد دکتر نوردهر رکنی، مراجعه شود). حیوانات خانگی هم خام خواری یا آشغال خواری انجام نمی دهند تا مورد آلودگی قرار گیرند(دقیقا بر خلاف نظر این عضو محترم هییت علمی، که احتمالا اطلاعاتی بسیار بسیار قدیمی در اختیارشان گذاشته اند!)

در انسان ها، علت اصلی ابتلا خوردن آب یا خوراک آلوده به بند انگل می باشد و سگ ها، روباه، جوندگان به عنوان میزبان غیر مستقیم باعث آلودگی می شوند. شاید بتوان علت اصلی آلودگی محیطی را، استفاده از کودهای حیوانی، انگل زدایی نشدن سبزی ها و خوردن توسط انسان دانست و مسلما حیوانات خانگی که زیر نظر دامپزشک هستند و به موقع داروهای ضد انگل را مصرف می کنند، نمی توانند عاملی برای انتقال بیماری باشند( برای مطالعه بیشتربه کتاب زئونوزها، تالیف استاد دکتر اسماعیل ذوقی، مراجعه شود).

 قسمت عمده ای از انواع سبزی تولیدی در کشور ما بدون نظارت و به صورت فله عرضه می شود. شستشوی در منزل حتی استفاده از ضد عفونی کننده ها، تخم و بند انگل کشی به عمل نمی آورد و در صورت خورده شدن تخم یا بند انگل ها، می تواند باعث ابتلای انسان ها شود که اصلی ترین راه انتقال به انسان محسوب می شود( برای مطالعه بیشتر به کتاب انگل شناسی و بیماری های انگلی، استاد دکتر علی اسلامی مراجعه شود).

کاش عزیزان به جای حیوان ستیزی و نشر مطالب غیر علمی، به اطلاع رسانی درست و آموزش صحیح مردم روی آورند. فراموش نکردیم، وقتی ویروس ایدز شناسایی شد، همه تلاش این عزیزان این بود که اعلام کنند این بیماری مخصوص همجنس بازان است و حال بعد از گذشت بیش از سی سال از این کشف مهم، هنوز کسانی که به هر دلیلی به ویروس ایدز آلوده می شوند، به دلیل انگ همجنس بازی، از اعلام و دنبال کردن و درمان آن طفره می روند!!!

کاش عزیزان در رابطه با مسائلی که مطرح می کنند، مطالعات لازم را انجام دهند و احساس و عدم علاقه شخصی را با علم مخلوط نکنند! به خصوص با علم تجربی! و البته با مسائلی که می تواند از این نظر تشویش اذهان عمومی به حساب آید. بیایید در نشر و آموزش علم، صدیق، منطقی و کارآمد باشیم.

هیئت مدیره جامعه دامپزشکی حیوانات کوچک